چرا دستگاه تهویه هوا باید همیشه روشن باشد؟

روشن ماندن دستگاه تهویه هوا به طور مداوم تنها راه برای حفظ بالاترین سطح ممکن کیفیت هوا در یک فضا است. هنگامی که دستگاه خاموش شود، تهویه هوا در آن فضا به سرعت متوقف خواهد شد، از طرفی انتشار آلاینده ها از فضای بیرونی به داخل همچنان ادامه خواهد داشت که کیفیت هوا را به سرعت کاهش میدهند. اگر دستگاه تهویه هوای خود را همیشه روشن بگذارید، هوا به طور مداوم تهویه و آلاینده های جدید حذف می شوند.

میتوان گفت روشن نگهداشتن دستگاه تهویه هوا در طول روز کاملا بی خطر است اما باید از این موضوع مطمئن شوید که فیلترها را (با توجه به مدل دستگاه) به موقع تعویض کنید. چرا که اکثر تهویه کننده ها هوا را از طریق فیلتر تمیز می کنند.

برخلاف تصور عموم که فکر میکنند دستگاه های تهویه هوا برق زیادی مصرف می کنند، سیستم های تهویه هوا فرازان گستر گلشهر مصرف برق متعادلی دارند و لازم نیست دغدغه مصرف برق داشته باشید.

اکثر دستگاه های تهویه هوا دارای تنظیمات شدت تهویه هوا به صورت کم، متوسط و زیاد هستند. اگر صدای دستگاه برای شما آزار دهنده است می‌توانید هنگام خواب، دستگاه تهویه هوا را در حالت کم قرار دهید. به طور کلی توصیه کارشناسان ما به شما این است دستگاه را در محلی دورتر نسبت به محل خواب و استراحت خود قرار دهید.

باید این نکته را بیان کرد که دستگاه های تهویه هوا، قابلیت کنترل رطوبت یا کاهش دما را ندارند و فقط میتوانند آلاینده ها، گرد و غبار و ذرات معلق را پاک کنند پس بهتر است قبل از خرید هرگونه دستگاه با متخصصین ما مشورت کنید.

 

با توجه به آلودگی هوا در شهرهای ایران شرایطی به وجود آمده که استفاده از سیستم تهویه هوا به صورت مداوم ضروری است. با این شرایط باید در خرید دستگاه بسیار دقت کنید، زیرا دستگاه باید فن بادوام و خوبی داشته باشد که بعد از مداوم کار کردن سروصدا ایجاد نکند و همچنین حجم بالای فیلتر داشته باشد. در صورت امکان دستگاه تهویه هوای خود را تمام روز روشن بگذارید تا آلودگی ها، دود و بوها را از هوای داخل خانه پاک کند. هر چه مدت بیشتری بتوانید آن را روشن نگه دارید، هوای شما تمیزتر خواهد بود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X