چرا به سیستم تهویه هوا نیاز داریم؟

از سیستم تهویه هوا جهت کنترل دما و رطوبت و داشتن هوای تمیز برای جلوگیری یا کنترل آلرژی استفاده می‌شود. دستگاه تهویه خانگی را می‌توان در منزل و فضای کاری استفاده کرد. معمولا از سیستم تهویه‌ هوا خانگی برای ایجاد فضایی دلپذیر و مطلوب برای زندگی انسان و حیوان استفاده می‌شود. اما جز این کاربردهای دیگری هم دارد و برای خنک کردن دستگاه‌های الکترونیکی، حفاظت از برخی گیاهان و حتی آثار هنری از دستگاه تهویه هوای خانگی استفاده می‌شود. این سیستم معمولا از فن برای به جریان انداختن هوا و خنک کردن فضای داخلی استفاده می‌کند.

در واقع تهویه هوا شامل موارد بیشتری مانند موارد زیر می شود :

گردش مجدد هوا در ساختمان، تامین اکسیژن کافی، کنترل دی اکسید کربن و حذف بو، دود، گرد و خاک، باکتری های موجود در هوا و…

آنچه که مسئله طراحی و انتخاب بهترین سیستم را برای مکانی خاص مشکل می کند این است که علاوه بر شناسایی نیازهای اساسی هر مکان و اولویت بندی و تامین آن ها باید سیستمی را از میان گزینه های بسیاری به درستی انتخاب کرد که هزینه های راه اندازی، تعمیر و نگهداری، توجیه اقتصادی داشته باشد.

تاسیسات تهویه هوا یکی از اساسی ترین نیازهای امروزی در هر مکانی مانند خانه، آپارتمان، هتل، ساختمان اداری و تجاری، صنایع و سوله های کوچک تا بسیار بزرگ، بیمارستان، مراکز حمل و نقل و … است.

در سیستم های مرکزی گرمایش و سرمایش محل مورد نظر با استفاده از آب گرم، بخار و هوای گرم و از طریق لوله کشی به پنل های داخلی مانند هواساز، فن کویل و رادیاتور و … منتقل شده و در آنجا با روش های هدایت، جابجایی و تشعشع با هوای محل مورد نظر تبادل حرارت صورت می گیرد.

برخی از مزایای سیستم تهویه هوا:

  1. کنترل کیفیت هوا: با زندگی در شهرهای شلوغ، هوای داخل خانه میتواند مانند فضای بیرونی آلوده و کثیف باشد. به همین علت داشتن یک سیستم تهویه هوا بسیار ضروری است تا به دفع آلاینده ها، باکتری ها، رطوبت و بوهای نامطبوع کمک کند.
  2. جلوگیری از متراکم شدن هوا: رطوبت و هوای سنگین می تواند باعث بروز مشکلات سلامتی مانند واکنش های آلرژیک و مشکلات تنفسی برای بسیاری از افراد شود. با استفاده از سیستم تهویه هوا فرازان گستر گلشهر، میتوانید میزان این خطرات را کاهش دهید.
  3. کاهش دما: هنگامی که افراد زیادی در یک فضای کوچک حضور داشته باشند، محیط به سرعت گرم خواهد شد. برای رفع این مشکل میتوان از سیستم های تهویه هوا برای جلوگیری از متراکم شدن هوا در کنار کاهش دما استفاده کرد.

با دلایلی که در بالا ذکر شد میتوان لزوم تهیه سیستم تهویه مطبوع را متوجه شد. ما در مجموعه فرازان گستر گلشهر در تلاش هستیم که به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید سیستم مناسب خود را انتخاب کنید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های هواساز، چیلر و فن کویل با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X